0
SEPET
Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Hikayemiz

Bazı insanlar tutkularıyla var olur. Biz de kendimizi bildik bileli, toprağın, doğanın, lezzetin ve emeğin izini sürdük ve hep bu işaretleri takip ettik. İnsanın sağlıksız ve yapaylıktan uzaklaşma çabası ve doğayı yeniden keşfetme süreci tutkularımızı tekrar gün yüzüne çıkarmamız için kıvılcım oldu.

Kechy Gurme, zahmetin emekle yoğrulduğu bir marka. En masum atıştırmalıklardan sayılan dondurmayı, bir laboratuvar ürününe çevirmeme gayretimizi anlatmak için biz kısaca"Çünkü Dondurma” dedik.

"Çünkü Dondurma" mottosuyla başladığımız bu yolculuğun arkasında, sevdiğiniz kıvamı, tadı ve kokuyu yakalayabilme gayretimiz saklı.

kechy-gurm

Saklı Cennette Bir Çiftlik Kurduk

colKechy

İnsana, doğaya saygı kadar, hayvana saygı da bizim üretim mantığımızın temelini oluşturuyor. Dondurmamızın hammaddesi olan keçi sütünü elde ederken, keçilerimizin de iyi şartlarda yaşıyor ve besleniyor olmasını hep önemsedik. İlk olarak şehirden, kalabalıktan ve kirlilikten uzakta bir keçi çiftliği hayal ettik. Sonrasında çiftliğimizi hayallerimizin de ötesinde bir yerde inşa ettik.

Çiftliğimizi, Batı Toroslarda yer alan, M.Ö. 3000’li yıllardan bu yana bir çok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Ermenek’in şirin köylerinden Çatalbadem’de hayata geçirdik. Şehirden ve kalabalıktan uzak olduğu kadar havası, suyu ve doğa manzarasıyla büyüleyici bir çiftlik burası.

Tamamen Keçi Sütü Kullanmaya Karar Verdik

Dondurmamızın hammaddesi olan sütün tamamını, işte bu ortamda yetişen keçilerimizden elde ediyor, kontrolümüz dışında olan herhangi bir çiftlikten süt alımı yapmıyoruz.

Geleneksel Türk dondurmasına ulaşmak için, bir miktar keçi sütü kullanmak yeterli oluyor. Ancak besleyiciliği daha yüksek olduğu ve alerjik reaksiyon göstermeyen bir ürün olarak bebek ve çocuklarda da rahatlıkla tüketilebildiği için ürünlerimizde tamamen keçi sütü kullanma kararı aldık.

Anadolu Salep Yolculuğu

flowers

Anadolu’nun endemik bitkisi, Türkiye’nin ihracatı yasak nadir ürünlerinden olan salep, genellikle yaylalarda yetişen yabani orkidelerin yumrularından elde edilen bir doğa mucizesi. Sadece doğal ortamında yetiştiği ve tek tek toplanarak kurutulduğu için de aynı zamanda zahmetli bir ürün.

İşte, Anadolu’nun el değmemiş yaylalarından özenle toplanan salep, Kechy dondurmayı özel kılan en önemli unsurlardan birisi.

solCol

Ve sonunda Mevsimsiz Bir Lezzet Ortaya Çıktı

Kechy Gurme, hiçbir zaman buzlu süt ya da ice cream kıvamında bir dondurma olmadı. Onu mevsimsiz yapan şey de bu. İstediğiniz her an tüketebileceğiniz Kechy Gurme, hem çocuklarınız hem de sizin için besleyici ve sağlıklı. Çünkü dondurma, sadece bu kadar olmalı. Katkısız ve doğal.

sagCol